Son yılların trendi olan doğal ağaç ve kütük ile üretilmiş mobilya ve dekorasyon ürünleri, her tarz evin tamamlayıcı ya da ana mobilyası olabiliyor. Modern çizgilerden rustik dekorasyona, klasik evlerden, endüstriyel tarza sahip mekanlara kadar bir çok tarza uyum sağlayan doğal ağaç mobilyalar, şıklığın yanı sıra sağlamlığı ile öne çıkıyor. 
Kütük Orta Sehpa
Kaplama ya da sunta / MDF ile yapılmış mobilyaların her geçen gün modası geçiyor. Kalıplaşmış ve klişe tasarımlar doğal ağaç ve kütükler ile yapılan mobilyalar ile yer değiştirmeye başladı bile.

Doğal ağaç (Ahşap) Banyo

Doğal ağaç mobilyaların en önemli özelliği bir modelin ya da modeli belirleyen özellik olan ağaç formunun ikinci kez bulunmaması ve her modelin kişiye özel olması. Sayısız tasarımın boy gösterdiği doğal ahşap, kütük sehpa, masa, konsol ya da TV ünitesi gibi bir çok alanda kullanılıyor. Cam ve metal tasarımların ağaç kütükleri ile birleşmesinden ortaya çıkan yepyeni modeller, bu yeni trendin her alanda ihtiyacı karşılayacak duruma gelmesi için çözüm sağlıyor.

Son dönemlerde ise banyo ve mutfak gibi alanlarda da ağaç kütüklerinden üretilmiş mobilyalar hızla eski ve kendini tekrarlayan tasarımların yerini almaya başladı.

Eviniz ya da ticari mekanınız için sayısız hazır ve özel tasarım seçeneği ile hayal ettiğiniz tasarıma sahip olmak için Odywood markamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İşte dünyanın farklı ülkelerinden doğal ağaç kütükleri yapılan ev dekorasyon örnekleri...
Kütük Avize Modelleri

Kütük Orta Sehpa

Ağaç Dalı Lambader

Oak Serisi - Lines Doğal Meşe Masa

Meşe Kütük Masa

Amerika ve Avrupa'da yoğun ilgi görerek kalitesini kanıtlamış mobilya ve dekorasyon ürünlerinin birebir aynılarını Türkiye'de kendi atölyelerinde üreten markamız Odywood, yine bir ilke imza atarak bu muhteşem tasarımlara sahip olmanızı sağlıyor.

Oak Serisi, Alman mobilya tasarımcısı Nuts And Woods tarafından, endüstriyel metalden şık ayak tasarımlarına sahip ve meşe ağacının muhteşem yüzeyi ile modern ve doğal bir dekorasyon yaratmanızı sağlayabilmeniz için üretilmiş kütük masa, sehpa ve mobilya ürünlerinden oluşmaktadır. Ürünü Detaylı İncele »

Oak Serisi - Spywood Meşe Kütük Sehpa

Salon dekorasyonunu Oak Serisi ile tam bir konsept olarak tamamlamak isteyenlere, serinin tamamlayıcı ürünü Spywood Meşe Kütük Sehpa, özel ölçülerde üretim imkanı ile. Endüstriyel metalden el işçiliği ile üretilmiş şık ve zarif metal ayak tasarımı serinin yemek masası ayak tasarımı ile tam bir uyum içinde. Ahşap tablası yine %100 doğal meşe ağacından üretilmekte ve yuvarlak form verilmektedir. Ürünü Detaylı İncele »

Yuvarlak Meşe Kütük Sehpa

Dekorasyona önem veren herkes, ev ve ticari mekan dekorasyonunda aydınlatma ürünlerinin önemini bilmektedir. Odywood olarak biz de ağaç ve metalden özel üretim aydınlatma ürünlerine ayrı bir önem göstermekteyiz. Cave Serisi, zeytin ağacı köklerinin özenle seçilmiş benzersiz parçalarından, tamamen el işçiliği ile temizlenmesi ve şekillendirilmesi ile üretilmektedir. Ev, restoran, kafe, otel vb. mekanların dekorasyonunda tek başına bile mükemmel bir tarz sağlamayı başaran Cave Serisinde her model tek üretim olarak satışa çıkmaktadır. 

Cave Kütük Lamba

Cave Kütük Lamba

Cave Kütük Lamba

 

Bir Amerikan dekorasyon firmasının tasarımı olan Türkiye'de ilk ve tek sadece Odywood atölyelerinde hayata geçirilmiş Concodes Konsolu, zevk sahibi bir müşterimiz için bazı değişiklikler uygulayarak ürettik. 

Concodes Konsol

Concodes konsol, endüstriyel metal iskeleti atölyemizde özenle işlenerek üretilen, köşelerinde bulunan perçinlerin tek tek dizildiği ve hiç bir hazır ya da seri üretim parçası olmayan bir üründür. 

Müşterimizin talebi üzerine bu kez yüksekliğini 120 cm'e kadar yükseltip, sağ tarafında bulunan bölümü elbise dolabı olarak ürettik. Bununla bitmedi! Üst raflardan birinde raf üstüne entegre edilmiş ve şarap kadehlerini asabileceğiniz bir kadehlik ve dolap içinde şarap şişeleri için portatif şaraplık ekledik.

Bu ürüne o kadar özen gösterdik ki ön kısımda bulunan sac kapak için, hazır deliklik saclar kullanmak yerine, çizimi tarafımızca yapılan özel kesim sac kullandık.

Gün geçmiyor ki mobilya sektöründe sınırları zorlayan yeni nesil tasarımlar çıkmasın. Kendini tekrar etmekten kaçınan markamız Odywood, yine ses getiren mobilyalar tasarımlarına imzasını atıyor. Doğal ağaç kütüklerinden üretilen masalara, Riverart Serisi Kütük Masa ile ve özel olarak ürettiğimiz birbirinden şık metal ayak modelleriyle farklı bir soluk kazandırmayı başardıktan sonra ağaç kütüklerinden daha farklı ve yaratıcı model arayışına başladık.

Doğal ağaç masa modellerinin yeni trendi epoksi masa ile tanışın

Aslında epoksi reçine mobilya sektöründe pek kullanılan bir malzeme değildi.

Epoksi Reçine Çatlak Doldurma
Ta ki ufak kütük çatlaklarının doldurulmasında ilk kez kullanılarak bu yepyeni fikrin ortaya atıldığı zamana kadar. Bu mükemmel fikirden ilham alan bir çok mobilya tasarımcısı, epoksi reçineyi doğal ağaç kütüklerinden yapılan masa ve sehpa modellerinde kullanmaya başladı. 

Bugüne kadar alışılmışın dışında modeller üretmek ile birlikte sadece sizlerin hayal gücünden ortaya çıkan mobilya ve dekorasyon ürünlerini de sizler için ürettik. Ahşabından metaline kadar aklınızda ne var ise gelişmiş üretim imkanlarımız ile kişiye özel tasarımlara destek vermekteyiz. Müşterimizin isteği üzerine yeni dekore ettiği ofisi için L formunda 1. sınıf meşe ağacından kütük masa tablası ve altına birebir istediği özelliklerde özel üretim metal ayakları da üretim yeni yerine teslim ettik.

Ezber bozan tasarımların Türkiye'deki öncü markalarından biri olan Odywood, yine ses getiren bir tasarım ile karşınızda.

Mobilya tasarımlarında sınırları zorlayan modeller üretilmesinde büyük katkısı olan epoksi reçine ile sayısız kütük masa ve sehpa tasarımı üretmekte ve epoksi reçine ile dünyanın farklı ülkelerindeki modelleri de takip etmekteyiz.

Epoksi reçine ile yapılan mobilya tasarımlarında yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış tasarımlardan biri de traverten taşı sehpa, traverten taşının CNC ile kesilip şekil verilmesi ile ve  kalan bölgenin epoksi reçine ile doldurulması ile ortaya çıkan bu tasarıma ait üretimden fotoğraf ve video paylaşımını epoksi sehpa instagram sayfamızda paylaştık.

Traverten Taşı Orta Sehpa

Ağaç kütüklerinden üretilen mobilya ve dekorasyon ürünlerinin en önemli özelliklerinden birinin sağlamlıkları olduğu artık herkes tarafından bilinmekte. Sunta MDF vb. malzemelerden yapılan dekorasyon ürünleri, tasarım olarak ne kadar şık olursa olsun uzun yıllar dayanamamakta ve zamanla aşınma, kırılma, soyulma gibi bir çok problem ile karşılaşmaktadır. Ağaç kütükleri ise sağlam yapıları, su, nem ya da darbe gibi durumlara ciddi seviye dayanıklılık gösterdiklerinden uzun yıllar kullanıma oldukça uygundur.

Ağaç kütüklerinin alışılmışın dışında ve her biri birbirinden farklı formları ile yapılan mobilya ve dekorasyon ürünleri hem sağlam hem de dekore edilen mekanın iddialı parçaları olmayı başarıyorlar.

Kütük Ayna Modelleri

Şuana kadar Odywood atölyelerinde ürettiğimiz kütük ayna çeşitlerini incelemek gerekirse, en başta dikdörtgen formlu ve farklı ağaç türlerine göre farklı tarzları yansıtan doğal kenar kütük ayna ürünü gelmektedir.Derin Kütük Ayna

Bazı ağaç türlerinde bulunan ve kütük ayna ürününe uygun formları çok sık bulunmayan, içi doğal oyuk kütük dilimlerinin doğallığını koruyarak işlediğimiz kütük ayna modelidir.

Ülkemizde gitgide trend olmayı başarmış kütük sehpa modelleri, doğal ağaç kütüklerinden üretildiği ve her ağaç kütüğünün kendi yapısına, ölçüsüne, büyüme şekline ve hatta kesim şekline göre değişen modelleri bulunmakta. Ağaç kütüklerindeki bu değişken özelliklerin sehpa modelinde büyük rol oynamasının yanı sıra, kütük sehpa üreticilerinin ve tasarımcılarının tasarım ruhu ve işçiliği de kütük sehpaların modellerinde büyük etki göstermektedir.

Zeytin ağacı kütük sehpa

Ağaç kütüklerinden üretilen kütük sehpa modellerinin bu kadar ilgi görmesindeki etkenlerden bir kaçı ise, sağlamlığı, doğallığı ve her modelde farklı bir görüntüye sahip olmasıdır. Bir çok kütük sehpa modeli, üretici tarafından standart tesviye işlemleri ve vernikleme işlemi dışında bir işlem gerektirmemektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri, kütük sehpalar, kesildiği ağacın formundan kaynaklı, doğal formları ile kendi tasarımlarını belirlemekteler. Doğru şekilde kesilmiş bir ağaç kütüğüne, üreticilerin şık bir ayak modeli, üretmesi yeterli olmaktadır.

Günümüzde gittikçe ilgi gören doğal ağaç masalar farklı model ve çeşitleri ile ağaç mobilya sevenlere seçenekler sunuyor. Talep gören bu masa modelleri, gördüğü ilgi sebebi ile her geçen gün yeni model ve tasarımların üretilmesine sebep oluyor. Odywood markası tarafından da üretimi bulunan ve birbirinden farklı tasarımlara sahip bu doğal ağaç masalarından en çok ilgi gören modelleri sizler için listeliyoruz. Listemizden beğendiğiniz ve satın almak istediğiniz model için Odywood müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Epoksi Yüzeyli Doğal Kütük Masalar

Doğal ağaç tablalarının formu korunarak sadece yüzeylerinin epoksi kaplanması ile ürettiğimiz masa modelidir. Yüzeyinin epoksi kaplanması ile ağaç damarlarının daha belirgin ve parlak bir yapıda görünmesini sağladığımız ürün ceviz, meşe, zeytin, kiraz, kestane ve daha bir çok ağaç çeşidine uygulanabilmektedir. Ürün görselleri ceviz ağacından yapılmıştır. Farklı ölçülerde üretimini yaptığımız Epoksi Yüzeyli Doğal Masalar tamamen kendi zevkinize göre seçtiğiniz ayak modeli ile üretilmektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde üretilmiş, hem tasarımda hem de şıklıkta sınırları zorlayan mobilya tasarımlarının Türkiye'de ilk kez üretimi konusunda en önde yer alan markamız Odywood yine imkansızı zorlayarak İngiltere'de ses getirmiş bir tasarımın Türkiye'de üretimini üstlendi.

Derin Okyanus Sehpa Abyss

İngiltere'nin, mobilya tasarımı konusunda sınırları zorlayan yapısı ile dikkat çeken Duffy London'a ait Baxe Balta Sehpa'yı daha önce atölyelerimizde, Adana bölgesinde doğal ahşap mobilya satışı yapan bir mağaza için üretmiştik. Siz de bu tasarıma sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dekorasyon, kısaca iç ve dış mekanları kullanışlı ve estetik bir biçimde dekore etme sanatıdır. Ev, iş yerleri, galeriler, mağazalar, alışveriş merkezleri ve daha birçok mekan ilk intibayı dekorasyon sayesinde kazanır. Kahve içmek için uğradığımız mekanlardan, zamanımızın çoğunu harcadığımız ofislere kadar insanın bulunduğu her yerde estetik ön plandadır.

Dekorasyon yalnız bir ilgi alanı değil aynı zamanda bir prestij göstergesidir. Vakit geçirdiğimiz yerlerin özenli ve güzel olmasına dikkat ederiz. Yoğun iş saatleri, yorucu günlük rutinden sıyrılıp evimize geldiğimiz zaman huzur elde etmek için dekorasyondan faydalanırız. Çünkü farkında olmasak da etrafımızda bize estetik gelen şeyler ister istemez ruh halimizi de etkiliyor. Bu yüzden genellikle evimizi dekore ederken ahenk yakalamak ister ve uyumlu parçaları seçeriz. Yalnız evde değil, sıkça vakit geçirdiğimiz iş yerleri ve ofislerde de estetiğe önem veririz. Sıkıcı eşyalarla dolu bir ofis yerine daha renkli ve estetik bir iş yerinde çalışmayı tercih ederiz. Çünkü estetik ve verim arasında da güçlü bir bağ vardır.